Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Väggskulptur 10141040



*

nr 1014 1040


Väggskulptur

keramik, höjd: 36 cm


Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 25 januari 2016
kl 19:46:47


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
19/1 13:53:39 1      200 kr
24/1 23:42:23 2      150 kr
24/1 23:42:23 1      200 kr (Budbetjänt)
24/1 23:43:07 2      250 kr
25/1 19:41:48 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur väggskulptur
  • 7206 Skulptur
    Bodhisattva, metall. Höjd: 21 cm
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:15
  • 7041 Skulptur
    brons på stensockel, Signerad. Höjd: 13 cm
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 19:33
  • 7057 Skulptur
    brons, Art Déco-stil. Höjd: 20 cm
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:05
  • 7056 Skulptur
    brons, Art Déco-stil. Höjd: 38 cm
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 19:41
  • 7042 Skulptur
    brons, Puck Stocklassa (1922-2014), Sverige. Signe..//
    Aktuellt bud: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:31
  • 7066 Skulptur
    Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 19:30




Ladda ner broschyr